Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - smazat > Marketing na sociálních sítích

Marketing na sociálních sítích

 

Instagram

Instagram je velmi silný marketingový nástroj, který umožňuje, aby vás lidé více poznali a to nejen z pracovního hlediska, ale i z toho osobního. Čím více toho o sobě svým fanouškům řeknete, tím více vám budou důvěřovat a o tom obchod je. Samozřejmě je důležité, abyste měli i tady vypracovanou strategii s vkládáním příspěvků a vše prováděli s rozmyslem.

Instagram zažívá na českém trhu obrovský růst a není se čemu divit. Nejen, že je to další prostředek, kdy s vašimi fanoušky komunikujete, můžete si díky instagramu vydělávat peníze pomocí placeného partnerství nebo affilate marketingu.

 

 

Facebook

Facebook je nejrozšířenější sociální sítí na světě. Díky tomu, že na facebooku naleznete kohokoliv, můžete tak i kvalitně cílit svoji propagaci, ať už na vaše stránky nebo produkty.

Facebook přináší mnohem více, například vytvoření skupin, kam můžete posílat své spokojené klienty, případně i své potenciální, kde řešíte výhody vašich produktů a získáváte tak i rychlou zpětnou vazbu. Vy tak na ně můžete rychle reagovat a budovat si tak kvalitnější vztah.

Další velká příležitost je marketing přímo v messengeru. Tento trend si zasluhuje samostatnou stránku, více se o něm rozepisuji v podstránce "chatbot".

 

 

Chatbot

Za mě jedno z nejlepších marketingových příležitostí, kde komunikujete ať už se stálými nebo potencionálními zákazníky přímo v messengeru.

Jak takovou příležitost využít?

Na začátek je potřeba říct, že lidé jsou na facebooku převážně kvůli zábavě a aby vám v messengeru věnovali pozornost, musíte pro ně mít přínos, ať už v rámci zábavy nebo vzdělávání. Kontakty, které máte v messengeru se dají využít k různému třídění a vy tak můžete své zákazníky mnohem lépe poznávat. A čím lépe znáte svého zákazníka, tím více mu můžete zpříjemnit život svými produkty nebo službou.

 

 

Linkedin

Největší profesní síť na světě, která je vhodná především pro B2B byznys. Naleznete zde majitelé firem, obchodní a marketingové ředitele neboi spoustu potenciálních spolupracovníků.

Oproti ostatních sociálních sítí zde lidé očekávají navazování nových obchodních příležitostí a jsou zde mnohem otevřenejší v téhle oblasti.

Na důvěryhodnosti vám přinesou cené body sdílení expertního obsahu z vašeho oboru a řádně vyplněný profil.